Preek van de Leek

Vincent Bijlo sprak, speelde piano en zong samen met zijn vrouw Mariska Reijmerink over ‘de gelukkige klagers’. 
Hij zegt er zelf over : “ We zijn het afgelopen jaar weer een plaats gestegen op de ranglijst van gelukkigste landen ter wereld. We staan op 6. Je zou het niet zeggen, zo vlak na de verkiezingen. Je zou het niet zeggen, met 1 miljoen Nederlanders die antidepressiva slikken en toch, en toch staan we op 6. We zijn ontevreden vredig gelukkig. We wurmen ons elke dag weer op verwarmde lederen zetels door files van huis naar werk en van werk naar huis.
Wat jagen wij na? Wie mag delen in ons ontevreden geluk? Dat vraag ik mij in de Vastentijd af. Als ons hart wat ruimer wordt, wordt ons geluk dan tevredener? Als wij minder oog en oor voor onze smartphones hebben, staan wij dan weer meer in de wereld?”

 

 

 

 

 

 

 

 

Naar boven