Preek van de Leek met Len Munnik op 6 september 2020

Len Munnik is geboren in het bevrijdingsjaar 1945. Dat tekent hem en zijn werk.

De oorlog heeft hem van kinds af aan nooit meer losgelaten. Daarom voert hij als politiek tekenaar actie met pen, inkt en papier. Het draait in al zijn werk om oorlog en vrede, recht en onrecht. Hele generaties zijn opgegroeid met zijn cartoons. Actievoerders deden zelden vergeefs op hem een beroep als het ging om een goed logo of een sterke cartoon.

Nu tekent hij liever dan dat hij een lekepreek houdt. Daarom werd Len op 6 september geïnterviewd door ds. Bram Grandia, die Len zo’n vijftig jaar heeft meegemaakt. Aan de hand van een aantal van zijn politieke tekeningen werd het gesprek gevoerd. Een gesprek over tekenen, actievoeren, humor en niet cynisch worden.

   

Len Munnik maakte speciaal voor                    Bram Grandia interviewde Len Munnik
deze Preek vd Leek een tekening

    

Len Munnik                                                            Len Munnik samen met zijn vrouw

 

Samen een onderonsje                                        Bram Grandia steekt een lichtje aan
                                                                         de Paarskaars aan voor de intenties

 

De intenties worden uitgesproken                           Als dank voor hun komst krijgt
en de kaarsjes aangestoken                                   de familie een attentie

 

Naar boven